1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Konu: Ya Fettah c.c

 1. #1
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 26.04.07
  Mesajlar: 635

  Ya Fettah c.c

  Ya Fettâh celle celalühu (şanı pek yüce)
  Hayır kapılarını açan, zorlukları kolaylaştıran, kullarına rızık kapılarını açan.

  Müslüman, kapalı olan her şeyi ancak Allah´ın c.c açabileceğini bilmelidir. Kullarına rızık ve merhamet kapılarını açan, zor ve kitlenen işleri çözüp açan, hakkı görmeleri için kalplerini ve gözlerini açan, sıkıntı ve darlıktan sonra gönüllerini açıp ferahlık veren, anlaşılmayan kapalı her sorunu kolaylıkla açan O´dur.

  Fazileti:İhlasla "Yâ Fettâh" diye bir müslüman bu isme devam etse, bütün zor kapılar açılır, gönlünde büyük fetihler meydana gelir.

  Ya Alîm c.c (şanı pek yüce)
  Her şeyi çok iyi bilen,hakkıyla bilen

  Allah´ın c.c bilgisine sınır yoktur. O c.c her şeyi bilir.

  Fazileti:İhlasla "Yâ Alim" diye bir müslüman bu isme devam etse, maddi ve manevi ilim kapıları kendisi için açılır

  Ya Kabid c.c (şanı pek yüce)
  Ruhları kabzeden, sıkan, daraltan, rızkı belli ölçülerde veren

  Allah, c.c dilediği kişinin imkanlarını artırarak şükredip etmeyeceğini, dilediğinin de imkanlarını daraltarak nankörlük edip etmeyeceğini dener. Dolayısıyla insanların sahip olduğu veya olamadığı şeyler kendileri için bir kazanç değildir. Bunlar sadece geçici dünya hayatını mı gerçek yurt olan ahireti mi istediklerini denemek için Allah´ın c.c yarattığı imtihanlardır.

  Faziletiir kimse "Yâ Kâbid" ismini kırk gün kırk lokma üzerine yazıp yese o kimse açlık mihnetinden emin olur.

  Ya Basit c.c (şanı pek yüce)
  Ruhları bedenlere yerleştiren, genişleten, açan ve bolluk veren
  Dilediği kullarının rızkını genişleten veya ruhlarını cesetlere yayan anlamına gelir.
  Fazileti:Seher vaktinde elini yukarı kaldırıp 10 kere okuyup elini yüzüne sürse hiç bir kimseye muhtaç olmaz.Bir kul günde 71 kere Ya Basit c.c diyerek ellerini semaya kaldırıp bu ismi okuyup sonra yüzüne sürerse Allah c.c bu kulunu kimseye muhtaç etmez.

 2. #2
  hado77

  selamün aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü
  YA KABİD (cc) sıkan daraltan kabzeden. insanı yaratan rabbinin adıyla oku dedirten. o (ac) insanı efendimiz (SAS) in hz.cibril(AS) tarafından tutulması gibi sıkar ve onu içinde yaşadığı alemi yaratanın ismiyle okumaya çağırır. bismillahirrahmanirrahiym. rahman ve rahim olanın adıyla. başlanılan her işin akim kalmaması ve ebter olmaması için KABİD(cc) RUHLARI YAKLAŞTIRIR. kabrin sıkması gibi bir sıkıntıyla kuluna seni zora sokan her mütekkebbirin şerrinden koruyacak seni her türlü meşakkatten kurtarıp feraha erdirecek bir amel olarak kainatı rahman ve rahim olanın anlayışına göre dizayn et der. orda sadece hak konuşulur, hakkın nağmeleri zikredilir. hiçbir can orda sıkılmaz ebedi mutluluğa uçan her bir ruh bu isimle şenlenir neşelenir. dünyevi her türlü eza veren sultalar bu isimle yıkılır. YA KABİD(cc) göğsümü genişlet ferahlık ver inşirah ver. senin göğsünü genişletmedik mi der 0(cc) EDİB-İ ZİŞAN EFENDİMİZE(SAS) bizler de o büyük yükün altına bir nebze girip ya kabid(CC) demeliyiz. anaların babaların hakkı adına. onları daraltıp ruhlarını kabzedecekmiş gibi gırtlağa getiren o acip halleri biz de size şefaatçi olanın yanında saf tutarak sizlere geniş nev baharlar altlarından ırmaklar akana cennetler vereceğiz demeyiliz. ya kabid(CC) gönlümü işimi evimi neşemi sıkma beni her türlü şerlinin şerrinden koru. nefsimin eline bırakma. o hain gün bekçisine elimden tutup tutup amelimi süsleyip hesabını ödeme günün beni bırakanın eline bırakma. bana merhamet et. yoktur senden başka ilah. koru ve kolla beni kendi elimle yaptıklarımın , engel olmadığım işlerin şerrinden. bize merhamet et. bizi kendine kul olaraka kabul eyle. amacını izizni kendini aslını kaybedenlerden eyleme. her türlü daraltan eboğan huzurumu ketmeden elbiseden takva elbisesine geçiş yaptır. onu giydir. ruhumu verdiğin sıkıntılarla incelttiğin gibi ahlakımı halimi de güzelleştir. elhamdülillahi kema hassente halki fehassen huluki. dışımı ve içimi bir kalıba koy. ve hiç bir kınayıcının kınamasından korkutma.ALLAH(cc) sizden ve benden razı olsun. paylaşım için teşekkürler.

 3. #3
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 11.12.08
  Yer: !!Sevgi Şehri!!
  Mesajlar: 1.111

  Sağolasın kardeşim benim için hayırlı bir paylaşımdı.

Benzer Konular

 1. EL-FETTÂH
  Konu Sahibi Ravza_Nur Forum Esmâül Hüsnâ
  Cevaplar: 11
  Son Mesaj: 13-03-2009, 15:27
 2. ~~Fettah ile açılır her şey~~
  Konu Sahibi zeynep.s Forum Şiirler
  Cevaplar: 10
  Son Mesaj: 26-07-2008, 14:31

İşaretlemeler

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •