BAYRAM'DA BİZLERİ BEKLEYENLERİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

RAMAZAN BAYRAMIBAYRAM NAMAZI |

       Ramazan-ı Şerif ayını uğurladığımız şu günlerde, bir yandan üzüntü, bir yandan Bayram sevinciyle iki farklı duyguyu beraber yaşamaktayız. Bizler Ramazan-ı Şerif den memnun ve razıyız. Rabbimizde Ramazan ayını bizden memnun ve razı eylesin inşaAllah Amin. Bu mübarek ay içersinde tutmuş olduğumuz oruçları, kıldığımız Teravihleri, verilen sadaka-ı fıtır ve Zekatları Rabbimiz celle celalühü kabul buyursun inşaAllah.(Amin) Ramazan Ayının ilk gelişinde ki duyduğumuz özlem duygularını, daha bitmeden tekrarını istiyor ve arzuluyoruz. Rabbimiz celle celalühü tekrarını nasip eylesin inşaAllah. Kardeşlik duygularının daha çok pekiştiği, hayır ve hasenatlarında çokça yapıldığı bir ay sonunda, Ramazan Bayramına kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Akraba ziyaretlerini, kabir ziyaretlerini, Hastalarımızı, komşularımızı, dost ve yakınlarımızı ziyaret ederek bayramlaşmayı ihmal etmeyelim. Bayram gününde Salavat-ı Şeriflerimizi unutmayalım. Rabbimiz feyz ve bereketinden bizleri de hissedar eylesin inşaAllah. Küskün olduklarımız varsa mutlaka gönüllerini alalım, kimseyle kırgın olarak yaşamayalım.

Hüzünle birlikte elveda deme zamanı geldi çattı. "Ey Mübarek Kuran ayı, Saimlere gufran ayı, Müminlere ihsan ayı, Şehri Mübarek elveda Gündüzlerin Rahmet idi, Gecelerin nimet idi, Âşıklara vuslat idi, Şehri Mübarek elveda Hakkıyla kadrin bilmedik, Pek çok kusurlar eyledik, Nâdim olup tövbe ettik, Şehri Mübarek elveda"  

Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Islamiyet.gen.tr - Yönetim Ailesi

1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: iste acik kadin ve sonu !!!!!!!!

 1. #1
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 29.01.08
  Yaş: 23
  Mesajlar: 1.081

  iste acik kadin ve sonu !!!!!!!!

  Âhirzamanın fitnesinde en dehşetli rolü oynayan, taife-i nisaiye (açık kadın taifesi) ve onların fitnesi olduğu hadîsin rivayetlerinden anlaşılıyor. Evet nasılki tarihlerde, eski zamanlarda "Amazonlar" namında gayet silâhşör kadınlardan mürekkeb (oluşan) bir tâife-i askeriye olarak hârika harbler yaptıkları naklediliyor.

  Aynen öyle de:

  Bu zamanda zındıka dalaleti, islâmiyete karşı muharebesinde, nefs-i emmarenin plânıyla, şeytan kumandasına verilen fırkalardan en dehşetlisi; yarım çıplak hanımlardır ki, açık bacağıyla dehşetli bıçaklarla ehl-i îmana taarruz edip saldırıyorlar. Nikâh yolunu kapamağa, fuhuşhane yolunu genişlettirmeğe çalışarak; çokların nefislerini birden esir edip, kalb ve ruhlarını kebair ile yaralıyorlar. Belki o kalblerden bir kısmını öldürüyorlar (imanını alıyorlar) . Birkaç sene namahrem hevesatına göstermenin tam cezası olarak; o bıçaklı bacaklar Cehennem'in odunları olup, en evvel o bacaklar yanacaklarını ve dünyada emniyet ve sadakatı kaybettiği için, hilkaten çok istediği ve fıtraten çok muhtaç olduğu münasib kocayı daha bulamaz. Bulsa da başına bela bulur. Hattâ bu hâlin neticesi olarak o âhirzamanda, bazı yerlerde nikâha rağbetsizlik ve riayetsizlik yüzünden, kırk kadına bir erkek nezaret edecek derecede ehemmiyetsiz, sahibsiz, kıymetsiz bir surete gireceği, hadîsin rivayetinden anlaşılıyor.

  Madem hakikat budur. Ve madem her güzel, güzelliğini sever ve elinden geldiği kadar muhafaza etmek ister ve bozulmasını istemez. Ve madem güzellik bir nîmettir. Nimete şükredilse mânen ziyadeleşir. şükredilmezse değişir, çirkinleşir. Elbette aklı varsa, hüsün ve cemalini günahları kazanmak ve kazandırmak ve çirkin ve zehirli yapmak ve o nimeti küfran ile medar-ı azab bir surete çevirmekten bütün kuvvetiyle kaçacak. Ve o fâni, beş-on senelik cemâli bâkileştirmek için, meşru' bir tarzda istimal ile, o nimete şükredecek. Yoksa ihtiyarlıkta uzun zaman istiskale maruz kalıp, me'yusane ağlayacak.

  alintidir....

  (özellikle tanıdığınız böyle kişiler varsa lütfen onlara bunu okuyun inşallah faydalı olur )

  anlaşılması zor biliyorum bilmediğiniz kelimeleri buradan buradan bulabilirsiniz

  selam ve dua ile hayırlı günler

 2. #2
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 29.01.08
  Yaş: 23
  Mesajlar: 1.081

  ..............................

 3. #3
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 03.11.07
  Yer: burası
  Mesajlar: 5.717

  ellerine saglık.
  çok aydınlatıcı bir yazı.
  ibret almak isteyenlere çok güzel bir izahat.
  selametle

 4. #4
  Durum: Çevrimdışı
  Üyelik Tarihi: 29.01.08
  Yaş: 23
  Mesajlar: 1.081

  Allah razi olsun..selametle..
  Alıntı kasım hadi´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  ellerine saglık.
  çok aydınlatıcı bir yazı.
  ibret almak isteyenlere çok güzel bir izahat.
  selametle

Benzer Konular

 1. bir acik edersem
  Konu Sahibi nurus Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 15-07-2008, 22:16
 2. bir kapi acik kalsin
  Konu Sahibi @ebruli Forum Dini Hikayeler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 02-12-2007, 00:24
 3. ŞEYTANA AÇIK MEKTUP
  Konu Sahibi misafir01 Forum Şiirler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 29-06-2007, 20:17
 4. iste sevgi
  Konu Sahibi yusuf42 Forum Kıssadan Hisse
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 04-03-2007, 19:01
 5. ISTE SEN BUSUN!..
  Konu Sahibi Siyahgulsevdalisi Forum Şiirler
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 06-02-2007, 00:31

İşaretlemeler

Yetkileriniz

 • Konu açma yetkiniz yok
 • Cevap yazma yetkiniz yok.
 • Eklenti yükleme yetkiniz yok.
 • Mesajınızı değiştirme yetkiniz yok.
 •