BAYRAM'DA BİZLERİ BEKLEYENLERİ HİÇ DÜŞÜNDÜNÜZ MÜ?

RAMAZAN BAYRAMIBAYRAM NAMAZI |

Ramazan-ı Şerif ayını uğurladığımız şu günlerde, bir yandan üzüntü, bir yandan Bayram sevinciyle iki farklı duyguyu beraber yaşamaktayız. Bizler Ramazan-ı Şerif den memnun ve razıyız. Rabbimizde Ramazan ayını bizden memnun ve razı eylesin inşaAllah Amin. Bu mübarek ay içersinde tutmuş olduğumuz oruçları, kıldığımız Teravihleri, verilen sadaka-ı fıtır ve Zekatları Rabbimiz celle celalühü kabul buyursun inşaAllah.(Amin) Ramazan Ayının ilk gelişinde ki duyduğumuz özlem duygularını, daha bitmeden tekrarını istiyor ve arzuluyoruz. Rabbimiz celle celalühü tekrarını nasip eylesin inşaAllah. Kardeşlik duygularının daha çok pekiştiği, hayır ve hasenatlarında çokça yapıldığı bir ay sonunda, Ramazan Bayramına kavuşmanın heyecanını yaşıyoruz. Akraba ziyaretlerini, kabir ziyaretlerini, Hastalarımızı, komşularımızı, dost ve yakınlarımızı ziyaret ederek bayramlaşmayı ihmal etmeyelim. Bayram gününde Salavat-ı Şeriflerimizi unutmayalım. Rabbimiz feyz ve bereketinden bizleri de hissedar eylesin inşaAllah. Küskün olduklarımız varsa mutlaka gönüllerini alalım, kimseyle kırgın olarak yaşamayalım.

Hüzünle birlikte elveda deme zamanı geldi çattı. "Ey Mübarek Kuran ayı, Saimlere gufran ayı, Müminlere ihsan ayı, Şehri Mübarek elveda Gündüzlerin Rahmet idi, Gecelerin nimet idi, Âşıklara vuslat idi, Şehri Mübarek elveda Hakkıyla kadrin bilmedik, Pek çok kusurlar eyledik, Nâdim olup tövbe ettik, Şehri Mübarek elveda"  

Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Islamiyet.gen.tr - Yönetim Ailesi

1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu
Like Tree1Kişi Beğendi
  • 1 Yazar dose56

Konu: Kurani Kerim türkçe sesli açıklama

Durum: Çevrimdışı

Kurani Kerim türkçe sesli açıklama

Arkadaşlar anlamak, anlayarak bir sure okumak çok daha güzel olacagına inandıgımdan sesli türkçe meal olarak kuranı kerim arıyorum bilgisi olan varmı?
    Şimdiden Allah hepinizden razı olsun.

RE: Kurani Kerim türkçe sesli açıklama

s.a şahdem bu yol gerçekten de en doğrusu olduğuna inanıyorum ben de .kuranmeali.com hem meal hem tefsir var.çok güzel bir site.ben de ordan takip ediyorum.

De ki: “Allah'ın kulları için yarattığı güzelliği, rızkın iyisini, temizini yasaklayan kim?” De ki: “Bunlar dünya hayatında imana erenler için [meşru]durlar; Kıyamet Günü'nde ise yalnızca onlara özgü olacaklardır.” Anlama-kavrama yeteneği olan insanlar için bu mesajları Biz işte böyle açık açık dile getiriyoruz! (7:32)

kur-an okuma adabını kur-an anlama adabından daha çok değer veren arkadaşlarım.bu kur-an neden indirildi en güzel şekil de oumak için mi? yoksa en iyi şekilde anlayıp,kavrayıp üzerin de dşünmemiz için mi??????

Sevgili kardeşim ALLAH yaptıklarımızdan razı olsun.Rabbimin merhameti sonsuz.

Selam ve dua ile.

Sa'd el-Ğamidi Tivaletiyle Türkçe Sesli Açıklamalı Kur'an-ı Kerim - Kur'an-ı Kerim
    adresinde 114 sure'yi ayrı ayrı indirip ayet ayet arapçası peşinden türkçesi sesli olsrak dinleyebilirsin. Allah Muvaffak etsin.
    Bizlerede dua et.