Ramazan ayının faziletleri ve Oruç hakkında eklenen bazı yazı başlıkları
? Müjdeler olsun! REYYAN kapısı aralandı ? Geldi yine gül mevsimi
?
Ramazanda ibadet ve iyiliğin sevabı ? Ramazan ve Günahlarımız
? Osmanlı'da Ramazan Sofrası ? RAMAZAN AYI

1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: Peygamber Efendimiz Nasıl Davranırdı?

Durum: Çevrimdışı

Peygamber Efendimiz Nasıl Davranırdı?

Selamun Aleykum arkadaşlar forumu bir soruyu araştırırken rast geldim ve efendimiz hakkında çok güzel konular vardı ve bana yardım edebileceğinizi umud ederek aranıza katıldım.....

arakdaşlar benim bir kaç aydan beri aklıma takılan bir konu var bütün araştırmalarıma rağman bu konuda bir bilgiye ulaşamadım umarım forumdaki arkadaşlarımız bana kaynak gösterebilir yada bilgileri ile aydınlatır.

konuyu yanlış yere açtıysam admin arkadaşlar doğru yere taşırsa sevinirim...

sorum şu;
    Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav ) eş(ler)i ile çok güzel bir ilişki içinde olduğunu biliyoruz ama günümüzde malesefki böyle bir ilişki yaşamak oldukça zor bizlerin Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav ) gibi olmamız biraz zor ama en azından onu örnek alabilirsek ne mutlu bize bu konuda günümüz evliliklerinde anlaşmazlıklar oldukça fazla ve genelde ufak tefek incir kabuğunu doldurmayacak konular oluşmakta evet benimde merak ettiğim konu bu Peygamberimiz Hz. Muhammed ( sav ) eğer dünyavi konularda eş(ler)i ile bir anlaşmazlığa düşer ise nasıl davranırdı neler söylerdi bu konuda bir kaynak belitebilirmisiniz....

cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim allah yar ve yardımcınız olsun....

Yer: кσηуα
    Blog Mesajları : 5

Ve aleyküm selam
    Hoş geldiniz.

siz cevap beklerken aradığınızı bu bölümden bulabilirsiniz

İslamda Aile Hayatı

[40] Hz. Aişe anlatıyor: "Resûlullah, bana: - “Ben senin bana kızdığın ve benden razı olduğun zamanları biliyorum" buyurdular. Ben: - “Bunu nereden anlıyorsunuz?" diye sordum. - “Benden razı oldun mu bana: - “Hayır! Muhammed'in Rabbine yemin olsun" diyorsun. Bana öfkeli olunca: - “Hayır! İbrahim'in Rabbine yemin olsun!" diyorsun" dedi. Ben: - “Doğru, ey Allah'ın Resûlü, ben sadece senin adını terkederim?" (sevgin yüreğimdedir) dedim". Bkz. Buhari, Nikâh 108 (VI, 158), Edeb 63 (VII, 91); Müslim, Fedailu's-Sahabe, 90 (2439), II, 1890

Hiç sorun yasamadılar diyemeyiz.

Hz Peygamber efendimiz de hanımı ile tartışmıştır.

Tabi bu sevgisizlik babında değil sonunda gene birbir leri ile gecinmesini bilmişlerdir.

Alıntı Kaim´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    [40] Hz Peygamber efendimiz de hanımı ile tartışmıştır.

Tabi bu sevgisizlik babında değil sonunda gene birbir leri ile gecinmesini bilmişlerdir.
    evet günümüz evliliklerin bunun olmasıda gerekli ben evli değilim fakat allah nasip kısmet ederse oda olacak ama bunun günümüzde bir çok ilişkide en temel sorun olduğunu görünce bende bunu dünya üzerinde en iyi örnekten öğrenmek istedim... nasıl davranmıştır neler söylemiştir. bir yaptırım uygulamışmıdır yoksa kendiside bazı konularda taviz vermişmidir? bunun gibi sorulara cevap arıyorum arkadaşlar..

umarım yardımcı olursun allah hepinizden razı olsun vakit ayırdığınız için teşekkür ederim