Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 21 Sayfa bulundu
Like Tree1Kişi Beğendi

Konu: Namaz kılma ile ilgili önemli bir soru

Durum: Çevrimdışı

Namaz kılma ile ilgili önemli bir soru

Merhaba.ben alevi bir ailenin çocuguyum. Aileme ragmen aleviliği benmseyemedim. Daha cok sunnılık bana ve ınanclarıma göre. Namaz kılmak istiyorum. Bildiğim sureler fatiha ihlas subhaneke kevser.dua bilmiorum. En kısa zamanda baslamak istiorum.seytanın vesveselerini tahmin edebiliorsunuzdur. Lutfen acil yardım.lutfen.

selam kardesim,hosgeldin

Allah sana bu yolda kolaylik göstersin.Ne mutlu sana bu adima atabildiysen.
    Allah daim eylesin yolunda.

Diger dualari ve namazin nasil kilinabilecegine ögrenebilmen icin Namaz Hocasi Kitabina tavsiye edebilirim.
    Yada internette namaz dualarina arastiracaksin.

Namaz kilamadigin zamanlari bile icinden geldikce allaha bu yönde dua et,göreceksinki yolun acilacakdir.Yeterki ictenlikle dua et.

Allah yar ve yardimcin olsun.

Allah razı olsun. çabalıyorum

Blog Mesajları : 1

namaz konusunda surelerin hepsini öğrenmeyi beklemeden hemen başlamaya çalış kardeşim.şeytan bu.işi vesvese vermek.hepimize olduğu gibi sana da verecek sürekli.seni yanıltmaya çalışacak .
    ama sonuçta suçu direk şeytana atamayız.irade söz konusu.kendinizi zorlayın derim .canınız istemese bile zorla da olsa kılmaya çalışın.sonra o size alışkanlık gibi gelecek artık.kılmayınca içiniz rahat etmeyecek.siz yeter ki ilk adımı atın ..
    ama hangi ibadet olursa olsun ilk başı inanç.Allah a ne derece inanıyoruz.O'nu ve dinini ne derece tanıyoruz.bunları öğrenince Allah'ın delillerini gördükçe siz kendiniz koşarak ibadet edeceksiniz zaten.
    benim de bi tanıdığım namaz kılmıyordu sürekli ama bunu istiyordu.kendini zorladı.başlarda 5 vakitten ikisini.sonra üçünü derken şimdi şükür hiç geçirmez.gayret eder.bunda inancını kuvvetlendirecek yazı ve bi kaç kitap okumasının büyük katkısı var.
    Allah bu konuda senin bizim yardımcımız olsun.Şeytanla uğraşmak kolay değil

Allah razı olsun gerçekten. bakın tum samimiliğim ile sölüorum. Yemin ederim. yazdıklarımdan sonra niyet edip ettehiyatü ve Allahümme salli ve barik dularını da ezberledim. bana yardımcı oluğ bu yedi sure ve dua ile nasıl bi yol izlemeliyim rekatlarda sırasıyla hangilerini okumalıyım. yazarsanız çok mutlu olurum.yazmazsanız bile içimi döktürdüğünüz için Allah razı olsun çok rahatladım

kardeşim tmm çok sevindim .bunlarla namaz kılabilirsin.yeterli yani.
    ama rabbena duaları gerekli mi onu bilmiyorum.yeni öğreniyor olduğun için şimdi onları okumadan da kılınır diye duydum sanki bi yerden ama emin değilim şimdi onu araştırıyorum.

Alıntı smyyes´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardeşim tmm çok sevindim .bunlarla namaz kılabilirsin.yeterli yani.
    ama rabbena duaları gerekli mi onu bilmiyorum.yeni öğreniyor olduğun için şimdi onları okumadan da kılınır diye duydum sanki bi yerden ama emin değilim şimdi onu araştırıyorum.
    kardeşim Allah razı olsun bu hızla o iki dua yı da öğreneceğim inşallah. en kısa sürede. şunu merak ediorum.hani dior ya mesela sübhaneke ve fatiha dan sonra bi sure okuyun diye. ben ilkşnde kevser ikinci rekatta ihlas okumayı dusunuyorum.ayrıyettin felak ve nas ı da öğrenmem gerek mi

şuan araştırma imkanım olmadığı için size bildiğim kadarı ile söyleyeyim.yani bence de ilk kevser sonra ihlas okumanız uygun olur.sıraya göre gitmiş olursunuz böylelikle.çünkü kevser ile ihlas arasında üç sure var.sorun olmaz .
    felak ve nası öğrenmeniz zaruri değil yani bunlarla da kkılabilirsiniz.tabi ileride öğrenirsiniz inşAllah.ama bunlar namaz kılmak için yeterli.
    bu arada maaşAllah demeden geçemeyeceğim

Rabbena farz değil galiba.çünkü ETTEHIYYETÜ bile vacip

çok teşekkür ederim çok faydalı oldunuz. kulluk görevimiz. ben maşallah diyeyim yardım etiiniz hemen